top of page

Nip Control Ürünlerimiz...

Nip Roller Merdane Ayar Cihazı

Nip Control tarafıdan üretilen İsveç te üretimi gerçekleştirilen ve Avrupa’da basım sektöründe mürekkep ve su ünite  merdanelerinin ayarlanmasında kullanılmak üzere tasarlanmış olan cihaz ile geleneksel merdane ayarlama methotlarını (Beyaz Mürekkep Çekerek veya Kağıt & Film Kullanarak) ve bunlardan kaynaklanan ölçüm hatalarını ortadan kaldıran yeni tasarım Nip Control cihazı ile artık daha güvenilir, %50 daha kısa sürede ayarlamaya imkan sağlayan bir tasarımdır. 

Ölçüm Prensibi:

 

Nip Ölçüm cihazınının sensörünü iki merdane arasına konumladırılıp sonrasında makineyi tıklayarak sensörün merdaneler arasına yerşelmesi sağlanır, sonra cihaz ölçüm sensörü içerisindeki yüksek teknoloji basınç sensörleri tarafından aktarılan bilgiler cihaz içerisindeki yazılım ile mm olarak LED ekranda görüntülemektedir. Ekranda görüntülen merdane iz kalınlığı istenilen değere gelene kadar operatör tarafından medane ayar vidalarından ayarlanır ve cihaz bu ayar işlemi sırasında değişen merdane iz kalınlığını operatöre anlık olarak ekranda aktarır. Böylelikle tek bir  seferde ayarı btirebilmenizi sağlar. Cihazın bir diğer esşiz avantajı ise tek bir kişi ile tüm merdane ayarının yapılabilmesine olanak vermesidir.

Nip Pressure Forsa Ayar Cihazı

Nip Control tarafıdan üretilen İsveç te üretimi gerçekleştirilen ve Avrupa’da basım sektöründe kazanlar arasındaki forsa basıncını ölçmek için tasarlanmış olan Nip Control Pressure Indicator ile Kalıp- Kauçuk,  Kauçuk - Kauçuk ve Kauçuk - Alt Kazan arasındaki forsa basıncını ölçümlemede kullanılan cihaz ile artık baskı makinenizdeki ünite ve üniteler arası forsa ölçüm ve farklılıklarını tespitini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Ölçüm Prensibi:

 

Baskı makinesini manuel olarak baskıya aldıktan sonra makineyi durdurup Nip Forsa Ölçüm cihazınının sensörünü ölçüm yapmak istenilen iki kazan arasına konumladırılıp sonrasında makineyi tıklayarak sensörün kazanlar arasına yerşelmesi sağlanır, sonra cihaz ölçüm sensörü içerisindeki yüksek teknoloji basınç sensörleri tarafından aktarılan bilgiler cihaz içerisindeki yazılım ile Newton/cm2 olarak LED ekranda görüntülemektedir. Böylece baskı makinelerininz kazanları arasındaki forsa farkını tespit edebilirsiniz ve ünite basıncından kaynaklanan baskı problemlerinin tespitinde ve baskı makinelerinin kalibrasyonlarını kontrol atlında tutabilirsiniz.

bottom of page